SIKÇA SORULAN SORULAR

S.S.S

Bir araç veya ürün yaptırmak istiyorum nasıl çalışabiliriz?

Yapılacak olan araç veya ürün ile ilgili tasarımınızı inceleyelim eğer tasarımınız yoksa birlikte ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda tasarlayalım. Daha sonra bu tasarım üzerinden prototip üretimi planlayalım ve bu plan doğrultusunda birlikte tasarımı ürüne dönüştürelim.

Projemi paylaşmak istemiyorum bu durumda nasıl çalışabiliriz?

Anzatsan Mühendislik A.Ş. proje gizliliği konusunda kendisini kanıtlamış bir firmadır. ASELSAN, TUBİTAK, SSB (Savunma Sanayi Başkalığı) gibi kurumlarla daha önce gizlilik derecesi yüksek projelerde GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ imzalayarak görev yapmıştır.

Kendim bir araç yaptım veya yapmak istiyorum trafiğe nasıl çıkarabilirim?

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca trafikte eyir edecek taşıtlar tescile tabidir. Bu hususta yapılan bütün taşıtlar AİTMY (Araç İmal Tadil Montaj Yönetmeliği) tabidir. Yapılacak olan taşıt bu yönetmeliğe uygun olarak yapılmalıdır. Yönetmeliğe uygun olarak yapılan taşıtlar gerekli testler ve sertifikasyonları yaptırılarak TİP ONAY BELGESİ alınması gerekmektedir. TİP ONAY BELGESİ alınmış her araç tescil ettirilebilir ve  trafiğe çıkabilir.

Taşıt yapmadan önce AİTMY yi okumanızı tavsiye ederiz.

Her aracı veya aracımı elektrikliye dönüştürebilir miyim?

Her aracı elektrikliye dönüştürmek mümkün fakat aracı trafiğe çıkarabilmek adına elektrikliye dönüştürülmüş araç için TİP ONAY BELGESİ alınması zorunludur. Bir önceki soru ve cevabı inceleyiniz.

Mevcut üretimimde bir ürünüm var iyileştirmeler yapmak istiyorum nasıl çalışabiliriz?

Ürününüz ile ilgili görselleri ve tasarımları bizimle paylaşın ve ne gibi iyileştirmeleri talep ediyorsunuz belirtin. İncelememizi yapalım ve sizin için neler yapabileceğimizi söyleyelim. Memnun kalırsanız yapalım.

Bir projem var bu proje için bazı parçalara ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz?

Know-how içeren projelerinizin tamamını bizimle paylaşmak zorunda değilsiniz. İhtiyacınız olan kısımı paylaşın birlikte geliştirelim – üretelim.